Kontor på plan 11 i Skanstull med storslagen utsikt mot Årstaviken och Globen med en härlig takhöjd
I vår fastighet belägen i korsningen Götgatan/Ringvägen kan vi nu erbjuda en lokal på plan 11 av 13 med härlig takhöjd, mestadels öppen planlösning och en fantastisk utsikt över Hammarbybacken, Globen och bort mot Hornstull. Här följer man årets alla årstider! Berätta hur ni vill ha det - Vi har rum för fler.
Välkommen till Ringvägen 100 med reception, café och plats för trevliga möten för kontorshyresgäster och deras kunder. I huset finns fyra gemensamma konferensrum, som rymmer upp till 20 personer var. Ett servicebolag hjälper till med tjänster som reception, catering, bud- och besökshänvisning. I fastigheten finns ett garage med 300 p-platser. Uppgången från Skanstulls tunnelbanestation (grön linje) leder direkt till fastighetens entré. Dusch- och omklädningsrum återfinns i entrén.
Södermalm och Skanstull sjuder av myllrande folkliv under både dag- och kvällstid. Och för den som uppskattar natur, utomhusbad, tennis, promenader mm så är det bara ett stenkast ned till Årstaviken. Kontorshusets närmaste grannar är Åhléns samt Clarion Hotel Stockholm. Rakt över gatan ligger Ringens köpcentrum med butiker och restauranger.
På några minuters promenad ligger pendeltågstationen Stockholms södra, och vid Gullmarsplan finns tvärbanan. Cykelvägar i alla vädersträck går förbi adressen och det finns många cykelställ i direkt anslutning till fastigheten. Läget invid Söderleden gör det också enkelt att ta sig hit med bil.
Läs mer om fastigheten